Pravidla pro 9.kolo - www.minimodel.cz - Minimodel.cz

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Pravidla pro 9.kolo

Soutěž > 9.kolo

9.kolo - Závodní vozidla skupiny Rallye Dakar

Na letošní rok opět do Dvora Králové si dovolujeme vyhlásit soutěžní téma na veškerá vozidla, co kdy jela ročníky Rally Dakar všech skupin (Trucks, Cars, Motorcykles). Takže dobře přemýšlejte co to bude a kdo by nevěděl, tak ať kouká na nadcházející soutěž Dakaru.

1. Musí se jednat o skutečný stroj, který v reálu na Dakaru startoval
2. Měřítko 1:100
3. Nelze soutěžit s modely již zveřejněnými na www.minibox.webz.cz / www.minimodel.cz a příbuzných webech - tzn. musí se jednat minimálně o novou verzi modelu.
4. Pokud použijete v modelu či přihlášce fotografii vozu / stroje staženou z internetu, k fotografii připojte i adresu, odkud jste ji stáhli.
5. Model bude na Výstavě ve Dvoře Králové 2013 vystaven alespoň v sobotu 1. 6. 2013 pro účely hodnocení (pokud do Dvora Králové nemůžete přijet, kontaktujte nás včas ohledně zaslání modelu poštou či jiným způsobem).
6. Uzávěrka dodání veškerých dat a modelů v elektronické podobě bude 28. 5. 2013, vyhodnocení bude hlasováním účastníků 1. 6. 2013 v DK.
7. Soutěžní model bude přijat pouze do soboty 1. 6. 2013 do 12:00, poté se již nebude moc zařadit do soutěže. Vyhlášení soutěže proběhne v odpoledních hodinách (bude upřesněno na místě)  

Pravidla se mohou během akce upravit! Budete informováni na stránkách soutěže a  foru.

případné dotazy SZ na
minibox@centrum.cz a frantadc@gmail.com - na tyto adresy také zašlete hotový model.

Pro výherce budou připraveny drobné výhry.


Pravidla pro 9. kolo:

1) Přihláška do soutěže - do 01.04. 2013 spolu fotografií předloh, názvem vozidla a ročníku, kdy se zúčastnilo Dakaru, dále jménem soutěžícího a emailovou adresou. Do předmětu uveďte "Přihláška - soutěž 9. kolo" apod.
2) Uzávěrka soutěže 28. 5. 2013- nejpozději v tento den musí být soutěžní model + veškeré náležitosti doručeny na e-mail
minibox@centrum.cz a v kopii také na frantadc@gmail.com. Modely došlé po uzávěrce budou zveřejněny pouze mimo soutěž a hodnocení. Do předmětu zprávy uveďte, že se jedná o hotový soutěžní model pro 9. kolo - např. Soutěž 9. kolo – model.
3) Podmínkou zařazení do soutěže je zaslání fotografie (fotografií) sestaveného soutěžního modelu spolu s hotovým modelem a následně doručení hotového modelu do Dvora Králové. Fotografie budou zveřejněny spolu s modelem, měly by proto být kvalitní - je jen na vás jak "prodáte" svou práci. Pro účely zveřejnění fotek stačí velikost 800x600.

Vzhledem k tomu, že hodnocení proběhne  později na Výstavě papírových modelů ve Dvoře Králové (kam jste všichni zváni), doporučuji kvalitní fotografie (za ten týden asi nikdo nestihne postavit soutěžní modely, takže budeme spoléhat hodně na fotky).
NEBO
Ideální stav jako loni by bylo model fyzicky dopravit do
Dvora Králové sestavený. Pokud přijedete osobně, připište to do mailu se soutěžním modelem. Nebo pokud model dobře zabalíte, můžete ho odeslat do Dvora poštou Michalovi Rozínkovi - pokud byste posílali poštou, včas mě kontaktujte, pošlu adresu. Nezapomeňte velmi, velmi kvalitně zabalit (Franta nebo Míra jistě rádi poradí)  
Ovšem fotky zašlete I V PŘÍPADĚ, ŽE HOTOVÝ MODEL POVEZETE - POŠLETE DO DVORA KRÁLOVÉ
4) Soutěžní model:
- model musí odpovídat zadanému tématu
- model musí být originální tvorbou autora dosud nezveřejněnou na našich webech www.minibox.webz.cz / www.minimodel.cz a souvisejících
- na modelu lze využít části z jiných modelů POUZE za těchto podmínek:
a) je nutné mít souhlas autora modelu, jehož model nebo část modelu použijete - rozumí se souhlas s použitím a zveřejněním.
b) u modelu musí být uvedeny veškeré převzaté věci od jiných autorů / modelů (např. "model vznikl úpravou modelu EAB Karosa xyz" nebo "podvozek je z modelu MRxy od Michala Rozínka".
c) do soutěže nebudou připuštěny modely, převzaté od jiného autora, pokud půjde pouze o změnu barevné varianty - tzv. "přebarvené modely". S přebarvenými modely může soutěžit pouze originální autor - tzn. do soutěže lze přihlásit svůj VLASTNÍ model v jiném grafickém provedení než je již na našich webech zveřejněno.
d) konečné posouzení soutěžních modelů, které vzniknou úpravami jiných modelů si vyhrazuje pořadatel. Bez souhlasu původních autorů nelze soutěžit – již jsme bohužel museli dříve některé modely ze soutěže vyloučit.
5) povinné prvky / součásti soutěžního modelu:
a) měřítko 1:100 - (v jiném měřítku nelze soutěžit)
b) kalibrace – nastavení pro tisk v měřítku 1:100
c) návod a/nebo návodná kresba na sestavení (jako kresbu lze použít i fotografie modelu, ale příliš to nedoporučujeme)
d) foto sestaveného modelu (viz bod 3) - samostatný soubor(y) zaslané s modelem. Samostatné fotky se nepočítají jako návodná kresba, pouze jako ilustrační foto sestaveného modelu. Chcete-li využít fotku jako návodnou kresbu, zakomponujte ji k modelu/návodu.
e) znázornění veškerých "nepapírových" doplňkových dílů jako např. osy kol, držáky zrcátek atd. V návodu doporučujeme tyto díly popsat spolu s doporučením, jaký materiál na ně použít.
f) krabičkový nebo modelový podvozek
f1) model, který bude obsahovat volitelnou možnost podvozků nebo možnost sestavit jak krabičkový tak modelový podvozek z jednoho výtisku modelu bude v případě rovnosti v hodnocení zvýhodněn).
g) formát hotového modelu PNG, kvalitní JPG, PDF apod.


Těšíme se na vaši účast a povedené  dakarské modely.


V případě nejasností, dotazů apod. nás prosím hned kontaktujte na mailu minibox@centrum.cz a také na frantadc@gmail.com nebo zde ve foru, abychom včas vyřešili případné nejasnosti.
Odesláním přihlášky souhlasí soutěžící s pravidly a zavazuje se je respektovat. Modely, které budou v rozporu s pravidly nemohou být zařazeny do soutěže. Admin / pořadatel soutěže si vyhrazuje právo konečného rozhodnutí v případě sporů.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky