O modelech Paper Case - www.minimodel.cz - Minimodel.cz

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

O modelech Paper Case

Modely > Paper Case

Aktualizace této stránky - 8. 3. 2008


Paper Case jsou papírové modely v měřítku 1:100 stejného typu jako Miniboxy z ABC, na které volně navazují a které jsou u některých Paper Case i přímou předlohou (viz "upozornění"). Autorem je Ivan Chmela, který se mi ozval mailem chvíli po spuštění stránek. Na některých modelech s autorem spolupracuji i já, příp. další autoři. Slovo dalo slovo a rozhodli jsme se nenechat si Paper Case modely jen pro sebe, ale zveřejňovat je pro všechny zájemce. Předpokládáme postupné rozšiřování série a úpravu starších modelů do lepší podoby. Některé starší modely mají podobu prakticky stejnou, jako originální Miniboxy - je to proto, že autor v době nemohl některé Miniboxy sehnat a tak si je pro vlastní potřebu nakreslil sám. Pokud při lepení narazíte na jakékoliv problémy či nepřesnosti, dejte nám prosím vědět, aby bylo možné provést opravu.

UPOZORNĚNÍ:

  • Při konstrukci vozů Avia byly jako vzor využity modely Avia ze série Minibox Ing. arch. M. Weinera (zejména kabiny)

  • Při konstrukci některých vozů LIAZ byly jako vzor využity modely LIAZ ze série Minibox Ing. arch. M. Weinera (zejména kabiny, u prvních "dakarských vozů" celý model)

  • Model X15 je postaven na základu originálních Karos ze série Minibox Ing. arch. M. Weinera, model X14 částečně využívá tento základ.

  • U některých dalších modelů Paper Case jsou v malé míře také využity prvky z originálních modelů série Minibox Ing. arch. M. Weinera, např. kola.

  • Paper Case fórum

  • Chcete-li použít či upravit model Paper Case či jeho část na vlastní model, kontaktujte nás. Základní podmínkou je uvedení zdroje (adresy stránek) a loga / nápisu Paper Case na váš model (neupravování spodní části podvozku). V případě, že model Paper Case vznikl z Miniboxu, je nutné to uvést i u vašeho modelu / úpravy. Podrobná pravidla najdete zde.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky